Czy koncern BSH Bosch und Siemens kupi Zelmera?

Niemiecki koncern BSH Bosch jest gotowy do przejęcia polskiej firmy Zelmer. Za każdą jedną akcję zapłaci 40 zł. Obie spółki funkcjonują w podobnej branży, stawiając głównie na produkcję sprzętów AGD.

Bosch

Sony przedstawia: smartfon Xperia Z

Firma Sony przygotowała nowinkę dla tych, którzy mają na swoim koncie już kilka zniszczonych telefonów. Xperia Z to nowoczesny smartfon, który jest w stanie przetrwać w najtrudniejszych warunkach.

xperia z

Czy koncern BSH Bosch und Siemens kupi Zelmera?

Przy wszechobecnym kryzysie gospodarczym, także duże koncerny zaczynają odczuwać problemy finansowe. Elektroniczny gigant Sony zastanawia się nad zaprzestaniem produkcji telewizorów.

sony

Sony – z telewizorami czy bez?

Przy wszechobecnym kryzysie gospodarczym, także duże koncerny zaczynają odczuwać problemy finansowe. Elektroniczny gigant Sony zastanawia się nad zaprzestaniem produkcji telewizorów.

Prezes Sony, Kazuo Hirai zakłada, że uda mu się poprawić sytuację firmy. Wierzy, że przy większych nakładach finansowych, ożywi produkcję telewizorów. Niemniej jednak, inwestorzy są przekonani, że nawet przy rezygnacji z wytwarzania ekranów i zmniejszeniu liczby modeli, te działania nie dadzą oczekiwanych skutków.

sony

Sugerują, że cały koncern zyskałby na kompletnej rezygnacji z produkowania telewizorów. Już teraz szacuje się, że sprzedaż telewizorów, zamiast zysków, przyniesie Sony straty sięgające 80 miliardów jenów.

To już czwarty spadek z rzędu, który doprowadził do ogromnego spadku wartości rynkowej elektronicznego giganta. Sytuacja telewizorów Sony jest na tyle kiepska, że po dwukrotnym obniżeniu oceny ratingowej przez agencje S&P oraz Moody’s, analitycy pracujący dla obu jednostek są przekonani, iż koncern już nigdy nie będzie w stanie wrócić do dawnych sukcesów osiąganych w tej kategorii produktów. Jak wylicza agencja Bloomberg, telewizory jeszcze przez, co najmniej 3 lata, będą przynosiły straty.

Potwierdzeniem ogólnego kryzysu w tej branży są informacje przekazane przez koncern Panasonic, który również ma problemy finansowe związane ze sprzedażą telewizorów.

Inne artykuły

Prawie 1,5 mld euro grzywien za zmowy cenowe w elektronice! Kto dostał karę?

Komisja Europejska ukarała międzynarodowe firmy elektroniczne za zmowy cenowe. Łączna suma grzywien, które zostały na nie nałożone to niemal 1,5 miliarda euro!

Lotto przez internet? Takie są biznesowe plany Totalizatora

Totalizator Sportowy chciałby rozpocząć działalność online, oferując możliwość skreślenia liczb w Lotto na stronie internetowej. Aby tak się stało, niezbędna jest nowelizacja w ustawie hazardowej.

Biznes na e-papierosach zagrożony?

Unia Europejska planuje wprowadzić nowe, bardzo restrykcyjne dyrektywy dotyczące sprzedaży elektronicznych papierosów. Eksperci zauważają, że nowe przepisy mogą ograniczyć liczbę produktów na rynku.