Czy koncern BSH Bosch und Siemens kupi Zelmera?

Niemiecki koncern BSH Bosch jest gotowy do przejęcia polskiej firmy Zelmer. Za każdą jedną akcję zapłaci 40 zł. Obie spółki funkcjonują w podobnej branży, stawiając głównie na produkcję sprzętów AGD.

Bosch

Sony przedstawia: smartfon Xperia Z

Firma Sony przygotowała nowinkę dla tych, którzy mają na swoim koncie już kilka zniszczonych telefonów. Xperia Z to nowoczesny smartfon, który jest w stanie przetrwać w najtrudniejszych warunkach.

xperia z

Czy koncern BSH Bosch und Siemens kupi Zelmera?

Przy wszechobecnym kryzysie gospodarczym, także duże koncerny zaczynają odczuwać problemy finansowe. Elektroniczny gigant Sony zastanawia się nad zaprzestaniem produkcji telewizorów.

sony

Biznes na e-papierosach zagrożony?

Unia Europejska planuje wprowadzić nowe, bardzo restrykcyjne dyrektywy dotyczące sprzedaży elektronicznych papierosów. Eksperci zauważają, że nowe przepisy mogą ograniczyć liczbę produktów na rynku.

Jeżeli Unia Europejska wprowadzi w życie nowe reguły dotyczące handlu elektronicznymi papierosami, to najprawdopodobniej będą one dość uciążliwe dla producentów. UE domaga się, żeby wytwórcy e-papierosów poddawali swoje wyroby szczegółowym badaniom. Dopiero wtedy mogłyby one trafiać na rynek. W przypadku, gdy papierosy nie zostaną poddane określonym procedurom, producent zostanie zobowiązany do umieszczenia na opakowaniu informacji o ich szkodliwości dla zdrowia. To natomiast, zapewne zniechęci dotychczasowych użytkowników do sięgania po elektroniczne papierosy.

>e papieros

Eksperci już teraz są przekonani, że jeśli planowane przez wspólnotę dyrektywy wejdą w życie, to rynek e-papierosów ulegnie zmniejszeniu. Należy przy tym zaznaczyć, że obecnie bezustannie obserwujemy jego rozwój. Według statystyk, w ciągu roku notuje on wzrost sięgający nawet 20%. Także w Polsce można znaleźć całkiem sporą grupę osób korzystających ze zdrowszego typu papierosów. Szacuje się, że są one regularnie palone przez ok. 320 tysięcy obywateli naszego kraju. Natomiast sam rynek e-papierosów w Polsce wycenia się na ok. 1 milion złotych.

Inne artykuły

Prawie 1,5 mld euro grzywien za zmowy cenowe w elektronice! Kto dostał karę?

Komisja Europejska ukarała międzynarodowe firmy elektroniczne za zmowy cenowe. Łączna suma grzywien, które zostały na nie nałożone to niemal 1,5 miliarda euro!

Lotto przez internet? Takie są biznesowe plany Totalizatora

Totalizator Sportowy chciałby rozpocząć działalność online, oferując możliwość skreślenia liczb w Lotto na stronie internetowej. Aby tak się stało, niezbędna jest nowelizacja w ustawie hazardowej.

Biznes na e-papierosach zagrożony?

Unia Europejska planuje wprowadzić nowe, bardzo restrykcyjne dyrektywy dotyczące sprzedaży elektronicznych papierosów. Eksperci zauważają, że nowe przepisy mogą ograniczyć liczbę produktów na rynku.